top of page
Genial Works on alates aastast 2012 Itaalia ettevõtte Ideal Work s.l.r toodete maaletooja, paigaldaja ja ainuesindaja Eestis. Enamus meie dekoratiivbetoon lahendustest pärinevad selle ettevõtte toodete valikust.
TERRAZZO - Lixio® ja Lixio®+

Terrazzo pindadel on uus tulemine. Terrazzo on saanud oma tuntuse tänu sellele, et on väga vastupidav, nägus ja vajab vähe hooldust, ent samas on võimalik anda talle erinevaid värvusi ja mustreid.  Terrazzot on võimalik kujundada, kasutades erineva värvi, kuju ja tooniga killustikku. Segu on veel võimalik omakorda toonida luues kordumatuid kombinatsioone. Lisaks saab teha erinevaid kujundeid ja mustreid, kasutades valamisel erinevatest materjalidest liistusid või kombineerides erinevat tooni terrazzosid omavahel.

Terrazzo segu valatakse olemasolevale betoonpinnale,  lastakse kuivada ning seejärel lihvitakse kuni segus sisalduv killustik tuleb nähtavale. Järgmise sammuna terrazzo pind kas poleeritakse läikima või saavutatakse karedam pind vasardades. Matt tulemuse saavutamiseks võib terrazzo ka poleerimata jätta. Viimases etapis kantakse peale kaitseained.

Lixio süsteemi on võimalik kasutada nii sise- kui välispindade katmiseks ning tänu sellele süsteemile suudame terrazzo põrandaid valada alates 6mm paksuse kihina.

Alates 2021 aastast paigaldame Etonsurfaces toodetud terrazzot, millega saab luua vuugivabu terrazzo pindasid.

Vuugavabade pindade loomisel tuleb erilist tähelepanu pöörata aluspinnale, kui aluspinnas on vuuk või pragu tuleb see ka terrazzo pinda. 

Ideal Work Lixio® ja Lixio® +

https://www.idealwork.com/lixio/

https://www.idealwork.com/lixio-plus/

www.idealwork.com

https://www.etonsurfaces.com/portfolio/seamless-terrazzo/

https://www.etonsurfaces.com/portfolio/seamless-terrazzo-outdoor/

Meie pakutavate terrazzo pindade eeliseks on:

 1. Suurepärane nakkuvus olemasoleva pinnaga

 2. Kulumiskindlus – vastupidavus liiklusele

 3. Lihtne hooldada

 4. Vastupidav pidevalt muutuvatele ilmastikuoludele, sh temperatuurikõikumised (freeze thaw)

 5. Võimalik kombineerida erineva suuruse, kuju ja värvusega killustikuga.

 6. Kihi paksus alates 6mm 

POLEERITUD BETOON

Kui värskelt valatud betoon peale kopteriga silumist ja piisavat kuivamist poleeritakse, saavutatakse poleeritud betoon. Ent poleerimisel on omakorda mitmeid erinevaid tehnikaid. Üks võimalus on poleerida vaid betooni pealmist kihti nn. betooni piima kihti. Teine võimalus on lihvida betooni, kuni nähtavale tuleb liivatera, seda nimetatakse soola ja pipra viimistluseks. Kolmas võimalus on lihvida betooni seni kuni tuleb nähtavale betoonis olev killustik, seda nimetatakse terrazzoks.

Olenevalt pinna kasutusotstarbest, saab betooni poleerimise käigus, kasutada lisaks erinevaid pinnatugevdajaid, et betooni vastupidavust erinevates oludes veelgi tõsta.

Poleeritud betooni puhul on äärmiselt oluline kaitseainetega töötlemise faas, kuna betoon on oma olemuselt väga imav, seega tuleb kaitseainetega imavust vähendada. Tihti aetakse poleeritud betooni segi lakitud betooniga, kuna peale betooni poleerimist on betooni pind läikiv nagu peale lakkimist. Ometi ei looda poleerimise käigus kihti betooni peale, vaid tugevdatakse ja kaitsetakse betooni pealmist kihti. Oma töös kasutame itaalia ettevõtete BIMACK ja HYPER GRINDER-i  tehnoloogiaid.

Enamus meie töös kasutatavaid betooni poleerimiseks kasutatavaid materjale vastavad VOC tähisele 0 või LOW.

www.bimack.com

www.klindex.it

Genial Works on alates aastast 2023 Itaalia lihvimis tehnoloogia brändi HYPER GRINDER esindaja Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes. Selles videos on näidatud kõigel kiirem betooni poleerimis võimalus.

Olemasolevate betoonpindadele uue välimuse andmiseks

 1. Poleeritud betoon – pinna teemantlihvimise ja poleerimise teel eemaldatakse betoonpinna pealmine kiht, leevendatakse ebatasasusi

 2. Võetakse ära betoon tolmamine.

 3. Vähendatakse betooni imavust.

 4. Saavutatakse suuri koormuseid taluv, tolmuvaba ja lihtsalt hooldatav betoonpind.

 5. On keskonda säästev lahendus

POLEERITUD BETOON
PESUBETOON

Pesubetoon ühe lausega - valatud betoonilt pestakse maha pealmine kiht, et tuua nähtavale betoonis sisalduv killustik. Sassoitalia pesubetoon paigaldatakse 2-4 cm kihina olemasolevale või värskelt valatud betoonpinnale. Valatavale segule lisatakse värvipulber (8 erinevat tooni on võimalik tellida ka eri toone) ning 5-20 mm läbimõõduga killustik. Pind tasandatakse  ja kantakse peale  Ideal Work Surface Deactivator, mis võimaldab hiljem pealmise kihi eemaldada. Vajamineva aja möödudes pestakse survepesu ja harjadega maha pealmine betoonikiht, tuues välja segus sisalduv killustik või sinna segatud muu materjal. Lõpptulemus varieerub peeneteralisest karedast pinnast, kuni kivimultši meenutava pinnani. Lõpetuseks kantakse peale kaitseained, et tagada pinna vastupanuvõime ilmastikule, liiklusele ja erinevatele vedelikele ning tagamaks lihtne hooldus.

Sassoitalia pesubetoon põrandate loomiseks kasutatavad segud sobivad ideaalselt terratsopõrandate loomiseks. Sellisel juhul jääb vahele pesu ja killustik avatakse lihvimise teel. Lõpptulemuseks on siledad pinnad, mis sobilikud kaunistama ka siseinterjööre, samas omades poleeritud betooni omadusi.

Mujal maailmas on pesubetoon saanud oma tuntuse hoovi alade ning basseini ümbruste kattena.

Ideal Work Sassoitalia®

www.idealwork.com

Meie pakutava pesubetoon lahenduse eeliseks on

 1. Saame luua kihi alates 20mm ehk siis kasutatav ka renoveeritavate ehitiste puhul kus paksemate kihtide paigalduseks pole piisavalt ruumi.

 2. Kuna teeme pesubetooni objektil kohapeal siis on ka keerukamate pindade tegemine võimalik ilma eritellimusteta.

 3. Lai värvi valik 8 põhitooni ja üle 70 erineva killustiku.

PESUBETOON
MUSTERBETOON

Musterbetoon (tuntud ka tempelbetoon, stamped concrete) on võimalus ühendada betooni tugevus ja paindlikkus nende mustrite ja esteetikaga, mida oleme tavaliselt harjunud ootama looduskivilt, puidult, tänavakivilt jne.

Ideest lahenduseni - kuidas valmib musterbetooniga lahendatud põrand? Esimene samm ei erine tavalise betoonpõranda ettevalmistusest. Vastavalt kasutusele määratakse betooni paksus, armeering ning valmistatakse ette pinnas (tihendatakse, soojustatakse). Järgmiseks tuleb muidugi paika panna muster ja värv. Saadaval on erinevaid templeid ja vorme, mida kasutades või omavahel kombineerides saab luua pindasid, mis näevad välja nagu looduskivi, kiltkivi, tänavakivi jne. Ideal Works värvivalikus on hetkel 29 värvi, millele saab anda 17 erinevat varjundit. Lisaks on võimalik töötlus acid stain tehnoloogia abil.

Musterbetoon kasutatakse eelkõige välitingimustes, asendamaks neid samu materjale (nt tänavakivid), mis ikka ja jälle tahavad värskendamist. Sellega saab luua kordumatuid hoove, kõnniteid, ühistranspordi peatusi ja isegi tänavaid. just tänu oma vastupidavusele on väga levinud musterbetooni kasutus ka basseini ümberustes. Kasutades erinevaid Ideal Work kaitsevahendeid ja tugevdajaid,  peab musterbetoon vastu kulumisele ja heitlikule ilmale (sh temperatuurikõikumised). Pinnad nõuavad minimaalset hooldust ning on lihtsalt puhastatavad.

Ideal Work Stamped Concrete

www.idealwork.com/stamped-concrete/

Kaitsmaks valminud ja renoveeritud betoonpindasid

 1. IDEAL SEALER tootesari vedelike, ilmastiku ja tuhmumise eest

 2. IDEAL HARD pinnakõvendi (betooni tolmamise vastu)

 3. AQUAPEL-S kaitsmaks soolade ja külmumise eest

 4. PETROTEX-S kaitse mootori- ja muude õlide vastu

Vedelike poolt läbimatuid betoonpõrandaid hetkel veel turul ei leidu. Kaitse loetletud ainete eest tähendab, et tekkinud loigud tuleks paari tunni jooksul eemaldada.

Ideal Work Floor Protection lahendustest lähemalt

www.idealwork.com

MUSTERBETOON
NUVOLATO ARCHITOP

Nuovolato Architop® on oma olemuselt microtoppingu (mikrotsemendi) sarnane aga tema töötlemis meetod on microtoppingust erinev. Peale pinnale kandmist käitutakse selle viimistlemisel samamoodi kui betooniga ehk silumiseks kasutatakse mootorsilurit ehk kopterit millega saavutatakse betoonpinnale sarnane tulemus. Nuovolato Architop sobib kõige paremini kasutamiseks olukordades renoveeritavatel objektidel, kus uue betoonikihi valamine ei ole võimalik, kuid soovitakse saada betooniga sarnanevat tulemust. Nuovolato Architop sobib kasutamiseks nii sise kui välispindade puhul. Kuigi pealekantava kihi paksus on ainlt 2-4mm siis töödeldud pinda on võimalik poleerida. toode on suure tugevusega ja sobib kasutamiseks ka raskesti koormatud pindadel. Värvikombinatsioonide valik on lai, sest valikus 30 erinevat värvitooni.

www.idealwork.com/nuvolato-architop/

 erine--

Ideal Work Nuvolato Architop®

 1. Suurepärane nakkuvus olemasoleva pinnaga

 2. Kulumiskindlus – vastupidavus liiklusele

 3. Pidurdab vee ja soolade läbitungimist

 4. Vastupidav pidevalt muutuvatele ilmastikuoludele, sh temperatuurikõikumised (freeze thaw)

 5. Võimalik toonida ka acid stain tehnoloogiaga

 6. Kihi paksus alates 3mm

MIKROTSEMENT - MICROTOPPING

Microtopping on tsemendil põhinev segu, mida kasutatakse erinevate pindade viimistlemiseks, et saavutada viimistluses betooni eksponeeriv effekt.

Ideal Work Microtopping® on oma olemuselt maailmas laialt levinud tsement-polümeer  pahtel (segu). Tänu oma unikaalsele koostisele, luuakse microtopping katete puhul betoonile omane vastupidavus kulumisele ja välistingimustele 3 mm kihi abil. Seetõttu saab mikrotopping segusid kasutada seal, kus tavalise betooni välistavad kandekontstruktsioonidest tulenevatelt kaalupiirangud või pole mõnel muul põhjusel võimalik valada mitmesentimeetrist betoonikihti. Lisaks, kuna microtopping segud on käsitletavad nagu pahtlid, on neid võimalik kasutada ka vertikaalsetel pindadel. Microtoppingu tavapärane pind on struktuurne aga seda on võimalik teha ka täiesti siledaks.

Microtopping segud on tõepoolest ülimalt laia kasutusspektriga, sest korrektselt ettevalmistatud pinna puhul, saab neid kanda mitte ainult betoonpindadele, vaid ka keraamilistele plaatidele, kipsplaadile, puidust põrandatele või isegi metallile.

Ideal Work Microtopping®

www.microtopping.it

www.idealwork.com

 

Ideal Work Microtopping®

 1. Suurepärane nakkuvus olemasoleva pinnaga

 2. Kulumiskindlus – vastupidavus liiklusele

 3. Pidurdab vee ja soolade läbitungimist

 4. Vastupidav pidevalt muutuvatele ilmastikuoludele, sh temperatuurikõikumised (freeze thaw)

 5. Võimalik toonida ka acid stain tehnoloogiaga

MIKROTSEMENT
NUVOLATO ARCHITOP
RASICO JA STENICILTOP

Neid süsteeme kasutatakse olemasolevale betoon pinnale uue ilme andmiseks. Rasico on tsemendil põhinev viimistlus, mis annab pinnale kõrge kulumiskindluse.  Rasico ja Stenciltop sobivad ideaalselt terasside, siseõuede, basseinide ümbruste, kõnniteede ja juurdepääsuteede uuendamiseks, kus aluspinnaks on betoon. Stenciltopi  tootevalik võimaldab luua mitmeid kujundeid  ja tekstuure (kivi, tellist, munakivi või plaate). Stenciltop saab teha erinevaid viimistlusi libisemisvastaste või siledate pindade jaoks. Rasico ja Stenciltop kihi paksuseks on 4-6mm

www.idealwork.com/rasico/

www.idealwork.com/stenciltop-floor/

 

Rasico® ja Stenciltop

 1. Suurepärane nakkuvus olemasoleva pinnaga

 2. Kulumiskindlus – vastupidavus liiklusele

 3. Pidurdab vee ja soolade läbitungimist

 4. Vastupidav pidevalt muutuvatele ilmastikuoludele, sh temperatuurikõikumised (freeze thaw)

 5. Kihi paksus alates 4mm

RASICO JA STENICILTOP
BETOONI TOONIMINE

Betooni toonimisel on mitmeid erinevaid võimalusi.

Kõige lihtsam ja enamlevinud on betooni toonimine tehases, kus pigment segatakse segu tegemise käigus. Nii jääb betoon kogu oma ulatuses ühte tooni. 

Järgmine võimalus on betoonpinna toonimine objektil kohapeal. Värskelt valatud betoonile visatakse peale toonitud nn. pinnakõvendit. Sellise toonimise puhul ühtlase tooni saavutamiseks tuleb järgida tootja poolt etteantud juhiseid materjali kulu osas. Kui materjali satub pinnale liiga vähe, võib alusbetooni toon hakata sellest läbi kumama. 

Lisaks on võimalik betooni toonida peale selle kuivamist.  Ühe sellise tehnoloogia nimi on ACID STAIN. Tehnoloogia põhineb sellel, et betooni peale pihustatakse hapet mis reageerides betoonis sisalduvate ainetega annab betoonile valitud tooni. Nii toonitud betoon saab ainulaadse ja kordumatu välimuse. Kuna tooni andvad ained immenduvad betooni, siis ei teki betoonile kihti, mis võiks tulevikus kooruma hakata. Seda tehnoloogiat on võimalik kasutada ka vertikaalpindadel (trepid, seinad)

Teise tehnoloogia nimi on CONCRETE COLOR DYE, mis sarnaselt ACID STAIN tehnoloogiale tähendab betooni töötlemist imenduvate ainetega, kuid hapete asemel kasutatakse peeneosalisi pigmendisegusid.

Neid pindu mis on nende tehnoloogiatega toonitud on võimalik poleerida, saavutades sellega kauakestva ja lihtsalt hooldatava tulemuse. Meeles peaks pidama seda, et betoon on imav ja oma välimuse säilimiseks tuleb töödelda seda kaitseainega, et vähendada betooni imavust.

Üks vägahea video sellest mida on võimalik betooni toonides ja poleerides teha asub siin .

www.idealwork.com/acid-stained-floor/

www.klindex.it/betoncolordye-p-431.html

 

 1. Iga toonimis tehnoloogial on oma värvikaart.

 2. Toonida on võimalik nii sise- kui ka välispindasid

 3. Materjalid imenduvad betooni sisse, reageerides pinnaga ning olles seeläbi pikaealised

 4. Tehnoloogia mis on mõeldud väljas kasutamiseks võib kasutada ka ruumis sees aga vastupididine paigaldus ei ole lubatud.

BETOONI TOONIMINE
BETOONI EELTÖÖTLUS ENNE JÄRGMISEID KATTEID

Betooni pinnalt enne viimistluskihi (liimitav parkett, PVC, plaat, EPO, hüdroisolatsioonid, tasanduskihid vms) paigaldamist on vajalik kätte saada valamise käigus tekkinud nn. betooni piim ja avada betooni poorid. See on vajalik selleks, et saavutada viimistluskihi parim võimalik nakkuvus, mis on kvaliteetse põrandakatte paigaldamiseks väga oluline. Paraku on ehituses üsna tavapärane, et betooni piima eemaldamise etapp jäetakse vahele või heal juhul puhastatakse betoon vaid tolmust. Nii võiks äärmisel juhul teha kui tegemist on eramaja pööninguga kuhu inimene just tihti ei satu ja viimistluskihi kestvus ei ole probleemiks. Kuid pindade puhul. mis leiavad tihedamat kasutust, tuleks betooni eeltöötlusele oluliselt rohkem rõhku panna.

Betooni piima eemaldamiseks ja pooride avamiseks on mitmeid võimalusi ja valik tuleks teha vastavalt valitud põrandakatte tüübile. Üheks võimaluseks on betooni piim eemaldada lihvimise teel. Väiksemaid pindu on võimalik puhastada ketaslõikuri külge paigaldatud teemantkettaga (kausiga), mis annab hea tulemuse. Suuremate pindade lihvimiseks kasutatakse ehituses enamasti lihvimismasinat, mida rahvakeeli kutsutakse Goliaks. Paraku kulub selle masinaga rahuldava tulemuse saavutamiseks meeletult aega. Seetõttu kasutame selliste tööde puhul universaalsemaid betooni lihvimismasinaid, mille tootlikkus on kordades suurem. Nimetatud masinatega on võimalik eemaldada ka ülesvõetud plaatkattest põrandale jäänud segu (ka tasandussegu, epot ja liime). Eriti vastutusrikaste pindade eeltöötluseks võib kasutada ka kuulipritsi. Suurt tähelepanu tuleb pöörata eeltöötlusele koormatud pindade puhul, mis plaanitakse katta viimistluskihiga (plaat, epo, PVC,hüdroisolatsioonid sildadel ning basseinides jne), sest kui aluspinnaga ei saavutata korralikku naket, tuleb viimistluskiht varem või hiljem lahti. 

 

Mida silmas pidada

 1. Kui on teada, et betoneeritav põrand kaetakse lisaks põrandakattematerjaliga, siis ei ole vaja kopteriga betooni nii öelda siniseks kõrvetada. Kui seda on tehtud siis on ka poore raskem avada, et saavutada korralik nakkuvus.

 2. Igal viimistluskihil on oma eeltöötlus, mida tuleb siis vastavalt teha. 

BETOONI EELTÖÖTLUS
bottom of page