top of page

Musterbetoon

Tumehall musterbetoon. Kogumaht ca. 240m2

Anchor 1

Poleeritud betoon

Garaazi põrand, valatud betooni sisse segatud  musta pigmendiga, pärast poleeritud ja töödeldud kaitseainega 

Anchor 2

Telliskivi posti asendamine betoon postiga

Oleme teinud erinevaid töid betoonist. Siin üks pildi seeria kus keset ehitatavat basseini oli kaks telliskivi posti, mille vundamendid olid liiga madalal. Vahelagi sai toestatud, vundamendid sügavamale viidud, uued postid valatud ja tehtud ka bassein.

Anchor 3

Trepi lammutus, uue trepi valamine ja astmete katmine pesubetooniga

Kiriku treppide lammutus, uute treppide betoneerimine ja astmete katmine pesubetooniga     ( SASSOITALIA ). Ideal Work S.l.r toode Sassoitalia-ga saab katta suuremaid ja väiksemaid pindu. Kuna segu paigaldus käib objektil siis saab katta ka keerukamaid pindu. Sama tehnoloogiat kasutame ka terrazzo tõrandate puhul. Pesubetoon pinna saamiseks pestakse järgmisel päeval valatud pinnalt välja killustik aga kui teeme terrazzo põrandat siis laseme segul rohkem kuivada ning lihvime ja poleerime betooni. 

Anchor 4

Betoonist erilahendused

Lisaks treppidele ja lillekastidele saab betooni ära kasutada ka muude asjade tegemisel. Siis üks näide pingist mis on valatud betoonist, kaetud enamuses plaatidega ja tehtud keskele dekoratiivne element ühe sendistega mis omakorda valatud epoga üle. 

Anchor 5

Balti jaama kuppelhoone terrazzo põrand

Baltijaama kuppelhoones sai taastatud terrazzo põrand. Vana põrandat sai ära lammutatud ja uuesti valatud. Sai valatud ka täiestu uus osa koos aluspõrandaga ning uuesti nähtavale toodud põranda osa mis oli üle plaaditud. Sealt tuli eemaldada plaat, plaadisegu ja tasandusegu. 

Anchor 6

Vana betoonpõrand mida on keeruline hooldada sai tehtud tolmuvabaks ja lihtsalt hooldatavaks

Paljud arvavad et vana betoonpõrand tuleb lammutada ja valada uus et saada hooldatav ja tolmuvaba pind aga tegelikult õnnestub betooni lihvides, poleerides ja kates vedelapinnakõvendiga saada peaaegu sama tulemus mis uue valamisega.

Basseinide ehitus

Oleme teinud mitmeid basseine nii suuremaid kui väiksemaid. Valanud besseinide ümber musterbetooni, et ümbrus oleks nägus. Ehitanud üle bassini silla. Siin piltidena mõned näited

Betoon trepp ja selle katmine pesubetooniga

Päras poolteist kuud kestnud ehitus objektil saime asuda oma lemmik tegevuse kallale ehk hakata betooni valama. Vana trepi lammutus ja uue trepi betoon osa valamine. Peale seda katsime trepi horisontaal pinnad pesubetooniga. Ideal Work süsteem SASSOITAALIA sobib selleks hästi. Sellega saab katta ka basseinide ümbrust nagu ka musterbetooniga. Objektil tehtud tööde hulka kuulus ka maja fassaadi soojustamine ja krohvimine.

Üks natuke teistsugune trepp

Puitehitised

Need hooned on valminud aastatel 2013 kuni 2017. Ehe näide sellest kui arhitektid on oma tööd põhjalikult ja hästi teinud.  Suvila hoone oli ka 2015 a. puitehitiste nominentide hulgas.

EMÜ Metsamaja terrazzo

Üks natukene suurem terrazzo projekt. Valamiseks kasutasime 12000kg valget killustiku, 5500kg valget tsementi ja 3000kg Ideal Work COLOUR-MIX-i

Betoon trepp koos musterbetoonist platsiga.

Paekivi müüride vahele sai valtud betoonist trepp. Astmed ja vahemademed kaetud pesubetooniga, mille kihi paksus ainult 25mm. Treppi juurde tehtud musterbetoonist plats.

Musta ja valge terrazzoga trepp.

Betoon trepp koos musterbetoonist platsiga.

Trepi katmisel terrazzoga ei kasutatud plaate vaid terrazzo kiht on valatud kohapeal. Uute terrazzo kihiga sai parandatud astme valemit ja sellest tingituna on mõnes kohas segu kihi pasus kuni 70mm. 

Kernu mõisa spa

2021 aasta kõige aeganõudvam objekt oli Kernu Mõisa keldrisse spa ehitus. Kus tänu koostööpartneritele sai kõledast keldrist hubane saunade ja basseinidega spa. Põrandaid katab plaadi või mõne muu katte asemel musterbetoon mis on ühtne kiht alusbetooniga ja ei pea muretsema plaatide lahtituleku pärast. Musterbetoon oma vastupidavuse poolest sobib hästi sellesse keskkonda.  Kasutatud on kuute erinevat värvitooni ja kolme erinevat mustrit. 

Aurusaun, basseini ruum, wc-d ja dussi alade seinad on kaetud mikrotsemendiga (meie valikus toode microtopping) . Basseini ruumi ühte seina sai koostööd Kalamaja Mosaiigistuudioga tehtud ka natuke kunsti. Seal on mikrotsemendi sisse laotud mosaiik plaadist kujundid. 

Betoon erilahendus, värviline betoon

Piltidel näide 2021 aastal tehtud  betoon erilahenduse võimalustest. Tavaline hall betoon on värskelt toonitud nn. puldrilise pinnakõvendiga mustaks ja valgeks. Raketise ehitusega tekitatud kujund läbimõõt on üle 6 meetri. Tänu musterbetoonis kasutatavale tehnoloogiale on meie värvivalikus 30 erinevat tooni mida saame kasutada betooni toonimisel. Lisaks on võimalik anda ka betoonile erinevaid mustreid (kivimite, puidu jne)

Musterbetoon, käiguteed, grilliplats

Betoon kogub järjest rohkem populaarsust. Kui anda betoonile mingi muu toon peale talle omase halli tooni  ja lisada muster saab omanäolise lahenduse. Puude alla teid rajades ei pea muretsema, et mustri vuukidest hakkab midagi välja kasmava ja käigutee ääred kuhugi ära vajuma. Musterbetoon sobib käiguteeks, väliköökide aluseks, terrassiks, basseini ümbruseks, autoparklaks ja ka tänavaks. Musterbetoon oma tugevuse poolest sobib igat tüüpi teede ja platside rajamiseks kuna koormuse võtab vastu armeeritud betoon ja pealispinna vastupidavuse annab tooni andev pinnakõvendi koos kaitseainega. Betoon on soovitatav immutada kaitse ainega, see tagab pinna lihtsa hooldatavuse.

Poleeritud betoon ja musterbetoon

Objekti tegemisel on kasutatud ära betooni erinevaid võimalusi. Üle kraavi valatud betoon sild mille pealispind tehtud mustriga. Maja ja kõrvalhoone vaheline ala kust sõidavad läbi ka autod tehtud musterbetooniga. Kasutatud kahte erinevat põhivärvi. Kõrvalhoone katusealune valatud betoon põrand mis omakorda poleeritud. Tulemus on näha piltidel nägus, kaua kestev ja vähest hooldust vajavad pinnad.

Concret Optik mikrotsement

Concret Optik on üks paljudest mikrotsemendi lõppviimistluse võimalustest. Pind jätab mulje nagu oleks tegemist raketisse valatud betoon pinnaga. Toonide valik on sama mis mikrotsemendi puhul. 

Poleeritud betoon ja musterbetoon

Valge betoon põrand

2022 aastal tehtud Mulgi elamuskeskuse valge betoon põrand.

Tooni antud pinnakõvendiga mis on Betotrade Oü tootevalikus.

Kui on soov saada toonitud betoon põrandat, mis jääb ka lõppviimistluseks siis ei saa seda valada nii nagu tavalisi betoon põrandaid. Erilist tähelepanu tuleb põõrata põranda ettevalistusele ja armeerimisele. Selleks, et põrand jääks puhas ja pragude vaba.

Meie tootevalikus on 31 erinevat tooni mida saab puhaste betoon pindade puhul kasutada. Lisaks on võimalik põranda betooni tehases toonida ennem valamist ja ka selliseid põrandaid mis on juba eelnevalt valatud. 

Viimased Mikrotsemendi objektid

Eestis tuntud kui mikrotsement meie tootevalikus microtoppingu nime kandev toode. See on üks võimalus anda pinnale õhukese kihiga vastupidav ja nägus väimus. Mikrotsemendiga pindasid kattes on väga palju erinevaid võimalusi kuna tootja lubab alates kahest kihist mikrotsemendis viimistlust. Kui teha kahe kihilist susteemi siis jääb pinnale mikrotsemendile omane struktuur, mida rohkem kihte paigaldada seda siledam jääb tulemus. Lisaks on võimalus seinte puhul erinev väljanägemine anda lihvides või mitte lihvides. Lihvitud pinnal tuleb rohkem esile struktuur, lihvimatta pind jääb ühtlasem.  Ideal Worki tootevalikus on 7 erinevat mikrotsemendi toodet.

Terrazzo vundament

2023 aastal sai valatud üks huvitav plaatvundament. Koostöös betooni tehasega sai muudetud töödeks kasutatava betooni retsepti selle lähedaseks mida me tavaliselt kasutame terrazzo põrandate ja pesubetoon pindade tegemiseks. Kui tavaliselt tekitame terrazzo ja pesubetoon pinna olemasoleva betoon pinna peale siis sellel korral sai kogu kiht valatud tehases valmistatud seguga. Lisaks tehases betooni hulka pandud graniit killustikule paigaldasime pärast betoneerimis tööde lõppu pealmisesse kihti ka erineva värvi ja suurusega klaasi. 

Betoon terrass

Betooni toonimiseks on mitmeid erinevaid võimalusi. Kui soovitakse toonitud betooni ja see on teada juba planeerimise käigus siis on võimalik värskele betoonile lisad toon tehases või objektil kohapeal aga on võimalik toonida ka juba eelnevalt valatud betoon pindu. Siis on värviavalik väiksem. Värskele betoonile saame anda 30 erinevat tooni ja valmis betoon pindadele 17 erinevat tooni.

bottom of page