top of page
mikrotsement, terrazzo, eestimikrotsement.jpg

Mikrotsement

Mikrotsemendst 

Mikrotsement on dekoratiiv betooni üks võimalustest ja on tegelikult nimi, kuuludes ingliskeelse betooni uuendamise nimetuse alla CONCRETE OVERLAYS. Mikrotsementi nimetus on eestis kasutusele võetud nagu kipsplaati nimetatakse GYPROCiks. Mikrotsement oma olemuselt on tsemendist, täiteainest ja polumerist koosnev pahtli taoline segu millega saab tekitada erinevale aluspinnale õhukes minimalistliku väljanägemisega vastupidava katte, kihi paksus on umbes 3mm aga on ka suurema kihipaksusega tooteid. Mikrotsemendi väljanägemine sõltub sellest kui palju segu kihte on pinnale kantud ja kui suure  teraga täiteainet on segus kasutatud. Meie tootevalikus on nn. mikrotsemendil paasil tehtud erinevaid tooteid milles on segatud tsement, polumer ja täiteaine, nimetuste poolest MICROTOPPING, RASICO, ARCHITOP, LIXIO, CONCRETE OPTIK, IDEAL SKIN, PURROMETALLO, AQUACIMENT XXL, AQUACIMENT XL (viimased tooted on mikrotsement mis on mõeldud basseinide sise pindade katmiseks). 

Räägitakse mikrotsemendist kui uuest ja kaasaegsest tootest, tegelikult hakati tsemendi ja polumeri kooslusel tooteid kasutama 80-ndate alguses. Mikrotsemendi eelkäia põhineb tsemend ja alküüdvaikudel segul ja seda hakati kasutama juba 60-ndatel. 

mikrotsement, pesubetoon, terrazzo.jpg

Mikrotsement lähivaates. Mikrotsement erinev struktuur tuleb esile eriti tumedate toonide puhul. Piltidelt näeb selliseid kohti ainult lähi vaates.

Väljanägemine

Mikrotsemendi siledus sõltub sellest kui palju on erinevaid segu kihte üksteise peale pantud, mis suurusega täiteainet on segus kasutatud, mis tooni mikrotsementi kasutatakse, kui valgustatud on ruum, mis käekirjaga paigaldaja segu paigaldab jne. Erinevatel paigaldajatel on erinev paigaldus käekiri ja ükski neist ei ole vale. Kui mingisugune mikrotsemendist tehtud pind meelib ja tahaks sellist ka endale siis proovige endale saada see sama paigaldaja või tehke pinnast pilt, siis on paigaldajal võimalik näha millist tulemust soovitakse ja üritada sama käekirja jäljendada. Tasub tähele panna seda, et pinnad on kordumatud. Kõige levinum on kolme segu kihiline mikrotsement aga järjest rohkem näeb kahe kihilise süsteemi paigaldust, kuna siis on rohkem näha struktuuri ja pind ei ole nii sile. Paljudel on arusaam, et mikrotsemendi pind on täiesti sile, see on saavutatav aga selleks tuleb paigaldada rohkem segu kihte kui kolm mis on ka tunduvalt kulukam. Põrandate puhul on võimalik mikrotsement pindu ka poleerida nii nagu käitutakse põrandale valatud betoon pinnaga.

Mida tumedam on toon seda rohkem tuleb esile mikrotsemendi paigaldus viis ja struktuur. 

microtsement, puhas betoon, toonitud betoon.jpg

Mikrotsemendi kasutuskohad

Mikrotsement on mõeldud betoon pinna uuendamiseks ehk siis tema tugevus on võrdne või suurem kui betoonil. Mikrotsement mis koosneb tsemendist, täiteainest ja polumerist võib kasutada väga erinevates kohtades õues ja siseruumides. Mikrotsement on veekindel toode ja kaitseainega saab anda ka vett hülgava omaduse. Paeguseks on mikrotsemendi tehnoloogia nii palju arenenud, et osas tooteid saab kasutada ka basseinide katmiseks plaatide asemel. Mikrotsemendi kasutuskohale seab pigem piire aluspind, see peab olema piisavalt tugev ja liikumatu. Mikrotsementi saab kasutada õuealal, terrass, auto parkimisala, kõnnitee, välistrepp, bassein, basseini ümbrus. Siseruumide põrandad, seinad, dushiruum, aurusaun jne

mikrotsement, microcement, mikrocement.jpg

Valge mikrotsement aurusaunas. Heledate toonide puhul ei tule mikrotsemendile omane muster nähtavale. 

mikrotsement, microtsement, poleeritud betoon.jpg
mikrotsement, toonitud betoon, microtopping.jpg

Kui on plaan dekoratiiv betooni kasutada ja toimub alles hoone projekteerimine siis ei pea alati valatud pindu üle tegema mikrotsemendiga vaid on ka võimalik tava betooniga saavutada selline tulemus nagu mikrotsemendiga. Projekteerimise ja ehituse käigus tuleb lihtsalt arvestada sellega, et hoonesse tuleb puhas betoon pind kus on tähelepanu pööratud pragude tekkimisele ja valamise käigus sellega arvestatud. 

bottom of page